kalendarz imprez

50 LAT GDAŃSKIEGO ARCHIPELAGU KULTURY W TEATRZE LEŚNYM – program sezonu 2017

27 maja

wstęp: 5 zł
19.00 Wielka Majówka – Uroczyste otwarcie sezonu jubileuszowego
Czesław Mozill z orkiestrą
Wydarzenie współtworzone przez Scenę Muzyczną GAK

28 maja

wstęp wolny
11.00 Dzieci Dzieciom – gry i zabawy, Trzeba marzyć – koncert dzieci z Klubu
Winda z towarzyszeniem zespołu Mariusza Wali, teatr dziecięcy
Wydarzenie współtworzone przez klub GAMA GAK
17.00 Wieczór Teatralny:
wstęp wolny
17.00 – Teatr Pian
18.00 – Teatr Seniora „Stara kamienica”
19.00 – Formacja Lawa „www.nie-sen.pl”
Wydarzenie współtworzone przez Projektornię GAK

17 czerwca

wstęp wolny
10.00 festyn „Być Ojcem”
organizator: Gdański Ośrodek Pomocy Rodzinie
wstęp wolny
18.00 Lato Ludzi
18.00 – Teatr Mimo To
18.30 – koncerty zespołów: Cocodjembe & Nandaloo;
Remont Pomp & Mikołaj Trzaska & Olo Walicki
Wydarzenie współtworzone przez Teatr Razem

18 czerwca

wstęp 5 zł
15.00 Muzyka Bez Granic
Chór Politechniki Gdańskiej
Orkiestra Promenadowa
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk
Zespół Tańca Ludowego Neptun z Uniwersytetu Gdańskiego
Ignacy Wiśniewski Trio
Zagan Acoustic
Wydarzenie współtworzone przez Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk GAK

23 czerwca

wstęp 5 zł
19.00 Świętojańskie Blusowanie
Blues Quartet Jacka Siciarka
Jacek Siciarek (śpiew, gitara)
Artur Jurek (organy Hammonda)
Darek Herbasz (saksofon)
Romek Ślefarski (perkusja)
GWIAZDA: GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA Z ZESPOŁEM – 40 lat na scenie!
Zespół z Lasu – zespół pieśni tradycyjnej
Wydarzenie współtworzone przez Wyspę Skarbów GAK

24 czerwca

wstęp wolny
11.00 Wyspa w lesie –piknik ekologiczny
Wydarzenie współtworzone przez Wyspę Skarbów GAK
wstęp 5 zł

19.00 Imieniny Pana Janka
Trzeba marzyć – koncert dzieci z Klubu Winda GAK z towarzyszeniem
zespołu Mariusza Wali
The Best Of – koncert zespołu Jan Konop Big Band

25 czerwca

21.00 Katalog Drzew (org. Catalogue of Trees) – Jacaszek / Pahkinen / Łuczak
wydarzenie artystyczne
Michał Jacaszek – muzyka
Virpi Pahkinen (Finlandia) – taniec
Sylwek Łuczak – wizualizacje i scenografia multimedialna
Wydarzenie współtworzone przez Dom Sztuki GAK
Partner: Polska Institutet Stockholm

23 lipca

wstęp wolny
12.00 Wielki Dziecięcy Pchli Targ oraz popołudnie z teatrem
Wydarzenie współtworzone przez klub PLAMA GAK
19.00 Piosenki z Tekstem
wstęp 5 zł
Bogusław Nowicki z zespołem
Grzegorz Bukała z zespołem

25-27 sierpnia Gdańskie Noce Jazsowe

25 sierpnia CAŁY TEN JAZZ

19:00
wstęp: 5 zł

Woodkid Project
Kuba Niewiński – wokal
Aleksandra Górska – pianino
Zofia Jujka, Magda Domagalska, Hania Rączka – skrzypca
Magda Jatkowska – altówka
Michalina Sokołowska – wiolonczela
Radek Kulesza – trąbka
Artur Ostrowski – tuba/puzon
Kamil Gibowski – puzon
Klaudia Rucińska, Grzegorz Chamera – perkusja
Martin Skowroński – elektronika

Milo Kurtis i Orkiestra NAXOS
Milo Kurtis – leader; klarnet, głos, instr. perk., trombita
Rasm Al.-Mashan – głos
Konstantyn Joriadis – keyboards, głos
Adeb Chamoun – instr. perk., głos
Mateusz Szemraj – oud, saz
Michał Łuka – saksofony
Paweł Puszczało – bass
Adam Lewandowski – perkusja

Muzyczne Kino Pod Gwiazdami:

20 000 DNI NA ZIEMI
Reż. Iain Forsyth, Jane Pollard
Czas trwania: 97 min.

26 sierpnia BENEFIS

12:00
wstęp wolny

Jazz dla dzieci
Wystąpi:

Mama Go dla dzieci
Mama Go (Małgorzata Szmuda) – wokal
Grzegorz Sycz Jr – perkusja
Hubert Świątek – instrumenty klawiszowe
Marcin Bożek – gitara basowa
Michał Ciesielski – saksofony

19:00
wstęp: 5zł

BENEFIS Janusza Mackiewicza
Wystąpią:

Elec-tri-city
Janusz Mackiewicz – gitara basowa
Dominik Bukowski – xylosynth
Marcin Wądołowski – gitara
Grzegorz Sycz – perkusja

Take It Easy
Joanna Knitter – wokal
Przemek Dyakowski – saksofon tenorowy
Wojciech Staroniewicz – saksofon tenorowy
Dominik Bukowski – wibrafon
Artur Jurek – hammond, fortepian
Janusz Mackiewicz – kontrabas
Tomasz Sowiński – perkusja

A’FreAk-KomEdA Project
Wojciech Staroniewicz – saksofon tenorowy
Przemysław Dyakowski – saksofon tenorowy
Marcin Janek – saksofon sopranowy
Darek Herbasz – saksofon barytonowy
Dominik Bukowski – wibrafon
Janusz Mackiewicz – gitara basowa
Roman Ślefarski -perkusja

New Coast

Maciej Sikała – saksofon tenorowy
Grzegorz Nagórski – puzon
Cezary Paciorek – fortepian
Janusz Mackiewicz – kontrabas
Adam Czerwiński – perkusja

Gość specjalny

Zbigniew Namysłowski -saksofon altowy

27 sierpnia ODLOT

19:00
Wstęp 5 zł

Włodzimierz Nahorny Sekstet „Fantazja Polska”
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Dorota Miśkiewicz – wokal
Henryk Gembalski – skrzypce
Wojciech Staroniewicz – saksofon
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

miejsce: Teatr Leśny, ul. Jaśkowa Dolina 45 Gdańsk Wrzeszcz

BILETY sprzedajemy przed każdym z wydarzeń,
na miejscu w Teatrze Leśnym. Nie rezerwujemy miejsc.

Wydarzenie w ramach
JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska