Wielka Majówka: Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori

27 maja
godz. 19:00
miejsce: Teatr Leśny, ul. Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk Wrzeszcz
wstęp: 5 zł
(Nie rezerwujemy miejsc, bilety sprzedajemy w Teatrze Leśnym przed koncertem.)

Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.
Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Na koncercie pojawią się piosenki z pyty „Księga Emigrantów, cz.2”, która miała premierę w marcu 2017. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka”, „Lokomotywa”, „Kaczka”.
Nie zabraknie również znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa, jak i utworów z muzyki klasycznej.

Szorstki dźwięk instrumentów historycznych  i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila – to po prostu trzeba usłyszeć!

————–
Organizator: Winda – Gdański Archipelag Kultury
Wydarzenie współtworzone przez Scenę Muzyczną GAK

Wydarzenie w ramach
JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska

patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, www.gdansk.pl, TVP Gdańsk